کامیون چینی

نمایشگاه خودرو شانگهای 2021 چین میزبان کامیون‌های سوخت هیدروژنی

نمایشگاه خودرو شانگهای 2021 میزبان خودروهای بسیاری بود که از سوختی غیر از سوخت‌های فسیلی استفاده می‌کردند و به بیان دیگر، از انرژی‌های جدید بهره‌مند بودند. دو مورد از این محصولات، خودروهای کار و تجاری گروه گروو هستند که از سوخت هیدروژن استفاده می‌کنند. باروان شرکت هوشمند حمل بار به مشروح این خبر می‌پردازد.

کامیون Zhongji-Tianshu نخستین محصول هیدروژنی گروو Grove در نمایشگاه شانگهای 2021 بود که ظرفیت حمل 49 تن بار را دارد. پیشرانه هیدروژنی این کشنده بازدهی معادل 60 درصد دارد و حداکثر توان آن به 482 اسب بخار و حداکثر گشتاور آن به 2400 نیوتن‌متر بالغ خواهد شد. دامنه حرکت کامیون Zhongji-Tianshu نیز حدود 1000 کیلومتر برآورد شده است.

کامیون هیدروژنیZhongji-Tianshu

قطعات مهم بدنه کامیون Zhongji-Tianshu همانند قاب و شاسی از فولاد با مقاومت بالا ساخته شده‌اند تا این کامیون در برابر تصادفات سهمگین مقاوم باشد. باک هیدروژن کامیون Zhongji-Tianshu نیز به خوبی آب بندی شده و به سنسورهای جلوگیری از نشت هیدروژن مجهز است.

کامیون هیدروژنی Zhongji-Tianshu

ون هیدروژنی Zhongji-Tengji دیگر محصول هیدروژنی نمایشگاه

دیگر خودروی هیدروژنی معرفی شده توسط شرکت گروو در نمایشگاه شانگهای 2021، ون هیدروژنی Zhongji-Tengji است که 4.5 تن وزن دارد و برای حمل تدارکات در فواصل کوتاه مناسب است. طراحان و مهندسان شرکت گروو موفق شده‌اند تا باتری‌ها و سیستم پیشرانه را در قسمت زیرین ون قرار دهند، از این رو ون هیدروژنی Zhongji-Tengji قادر است تا محموله‌ای به حجم 13 متر مکعب را به راحتی حمل کند که این مساله برای خودروهای هیدروژنی یک امتیاز محسوب می‌شود.

ون هیدروژنی Zhongji-Tengji

ون هیدروژنی Zhongji-Tengji می‌تواند حدود 20 کیلوگرم هیدروژن را در مخزن خود حمل کند که حتی در سخت‌ترین شرایط نیز بردی 100 کیلومتری را برای این خودرو تدارکاتی رقم خواهد زد. انتظار می‌رود شرکت‌های حمل و نقل در چین از محصولات جدید گروو به شدت استقبال کنند.

نمایشگاه خودرو شانگهای 2021

منبع: خودروبانک

 

به این مطلب چه امتیازی می دهید؟
5/5
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *