مطالبه رانندگان

هفت مطالبه صنفی رانندگان و مالکان کامیون

دبیر انجمن صنفی تانکرداران اصفهان تعیین نرخ کرایه بر حسب تن‌کیلومتر برای تمام کاربری‌ها به‌صورت جداگانه و کارشناسی شده، با نظر انجمن‌های مالکان و رانندگان را از جمله مطالبات فعالان بخش حمل‌ونقل کالا ذکر کرد.

به گزارش باروان به نقل از تین‌نیوز، نوید خیرمند در شبکه‌های اجتماعی با بیان این مطلب، همچنین گفت: افزایش حداقل ۳۵ درصدی نرخ کرایه‌های فعلی بارهای تعرفه‌ای در سالن‌های اعلام بار با توجه به تورم و افزایش نجومی هزینه‌های تعمیر و نگهداری ناوگان از دیگر مطالبات فعالان این بخش است.

وی افزود: تعیین‌تکلیف برای تمامی شرکت‌های حمل در خصوص شرایط دریافت کمیسیون و میزان آن به‌صورت یکسان و یکپارچه در کل مسیرهای داخلی نیز دیگر خواسته صنفی رانندگان و مالکان کامیون است.

این فعال صنفی تاکید کرد: تفکیک کرایه حمل و دریافتی خالص راننده با کمیسیون و هزینه‌های بارگیری و انبارداری و … در بارنامه‌های ترابری و تفهیم مسئولیت‌های حمل کالا در طول مسیر به رانندگان و در مقابل تفهیم مسئولیت‌های شرکت حمل در پرداخت کرایه و پیگیری مشکلات احتمالی بار (قاچاق کالا، عدم تخلیه به علت نامرغوب بودن محموله و…) نیز از دیگر مطالبات فعالان این صنف است.

دبیر انجمن صنفی تانکرداران اصفهان خاطرنشان کرد: طبق قانون، کرایه حمل باید توسط تحویل‌گیرنده کالا پرداخت شود، در غیر این‌صورت شرکت حمل‌ونقل صادر کننده بارنامه موظف به پرداخت کرایه است اما این قانون عملاً اجرا نمی‌شود و شرکت‌های حمل فقط نقش بارنامه‌نویسی محض دارند که فعالان این بخش خواستار برخورد قاطع با این قبیل تخلفات هستند.

خیرمند افزود: همچنین سپهتن با نبود زیرساخت‌های لازم جهت توقف امن و ایمن، غیر کارشناسی و غیر قابل اجرا است ضمن این‌که به‌کارگیری راننده دوم مستلزم تامین هزینه‌های آن (افزودن ۲۰ درصد جدای افزایش سنواتی) در کرایه‌ها است.

 

 

به این مطلب چه امتیازی می دهید؟
5/5
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *