کامیون خودران فوسو

ژاپن، فوسو اولین کامیون با سیستم رانندگی خودکار را روانه بازار کرد

نخستین کامیون از برند میتسوبیشی فوسو با سیستم‌های دستیار راننده سطح اول و دوم در ژاپن عرضه شد. این کامیون که فوسو Super Great نام دارد، به سیستم‌هایی همچون ترمز اضطراری خودکار نظارت فرمان مجهز است. بخش تولید خودروهای سنگین برند میتسوبیشی که فوسو نام دارد، قسمتی از گروه مرسدس بنز محسوب می‌شود. باروان شرکت هوشمند حمل بار به مشروح این خبر می‌پردازد.

کامیون ژاپنی فوسو

فناوری سیستم نظارت فرمان

سیستم نظارت فرمان در بازه‌های زمانی 60 ثانیه‌ای عملکرد فرمان خودرو را تحت نظر دارد و در صورتی که فرمان بیش از یک دقیقه بدون حرکت باشد، ضمن اعلام هشداری روی نمایشگر خودرو، سرعت خودرو را به مرور کاهش می‌دهد تا کامیون متوقف شود. این ویژگی ایمنی برای مواقعی در نظر گرفته شده که راننده دچار مشکلات بحرانی می‌شود و قادر نیست کامیون را هدایت کند.

کامیون ژاپنی فوسو

دستیار راننده سطح اول ویژگی‌هایی همچون رادار نقطه کور را در خود جای داده است. برای مثال اگر این رادار شی یا خودرویی را در سمت چپ تشخیص دهد و راننده در حال گردش به چپ باشد، وجود خودرو یا شی را به وسیله یک هشدار به اطلاع راننده می‌رساند. سیستم توقف اضطراری دیگر ویژگی این سطح از دستیار راننده است که در صورت تشخیص خطر یک تصادف قریب‌الوقوع، به صورت خودکار کامیون را متوقف می‌کند. چراغ‌های هوشمند که همگام با غروب آفتاب به صورت اتوماتیک روشن می‌شوند، دیگر ویژگی این کامیون ژاپنی هوشمند هستند.

منبع: خودروبانک

به این مطلب چه امتیازی می دهید؟
5/5
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *