مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان غربی هماهنگی و تعامل عناصر دخیل در بخش حمل و نقل جاده‌ای را لازمه اصلی داشتن سیستم هوشمند و پویا در این عرصه دانست.

به گزارش باروان به نقل از خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان  از ارومیه، جلسه بررسی مسائل و مشکلات حمل و نقل شهرستان ارومیه با حضور مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان غربی و نمایندگان صنوف و شرکت‌های حمل و نقل جاده‌ای در فضای صمیمی و بصورت گفتگوی چهره به چهره برگزار شد.

ارسلان شکری مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان غربی در این جلسه با قدردانی از همکاری شرکت‌های حمل و نقلی در جابجایی و تامین کالا‌های اساسی کشور با وجود محدودیت‌های کرونایی گفت: سیستم حمل و نقل یک سیستم هوشمند و پویاست و تمام عناصر دخیل در این سیستم باید با فعالیت دقیق و هماهنگی کامل با سایر عناصر آن را پویاتر و فعال‌تر کنند.

او افزود: شفاف سازی و اطلاع رسانی در حمل و نقل کالا یکی از الزامات است و شرکت‌های حمل و نقل با بهره گیری از دانش و تکنولوژی روز باید سیستم مدیریتی خود را با محوریت دانایی و قانون مداری در تمام جنبه‌های آن تطبیق دهند چرا که امروزه حمل و نقل در تمام محدوده‌های علمی، اقتصادی، سیاسی و زیرساخت‌های توسعه‌ای نقش بی بدیلی ایفا می‌نماید.

شکری اذعان داشت: اتحاد، تعامل و یکپارچگی شرکت‌های حمل و نقل متعلق به بخش خصوصی و اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان بعنوان نماینده دولت و دوری از قانون گریزی موجب رشد بهتر و سریع‌تر حمل و نقل کالا خواهد شد و لازم است انجمن رانندگان و شرکت‌های حمل و نقل در امر نگهداری و تجهیز امکانات رفاهی و آسایشی پایانه‌های بار همکاری بیشتری داشته باشند.

این مقام مسئول استفاده از کدپستی در حمل و نقل کالا و رعایت دستورالعمل‌های آن هنگام صدور بارنامه را یکی از الزامات و تدابیر ستاد مبارزه با قاچاق کالا و سوخت دانست و افزود: این دستورالعمل باید به درستی و کامل اجرا شود و بر این اساس باید کدپستی مبدا و مقصد کالا‌ها در هنگام جابجایی آن‌ها مشخص باشد.

گفتنی است در این جلسه مدیران و نمایندگان شرکت حمل و نقل کالا نیز مسائل و مشکلات خود را مطرح کرده و مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان غربی بهمراه روسای ادارات حمل و نقل کالا، اداره حقوقی، اداره بازرگانی و توسعه سرمایه گذاری به توضیحات لازم اقدام نمودند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *