حمل و نقل جاده ای

هماهنگی و تعامل لازمه اصلی داشتن سیستم حمل و نقلی هوشمند و پویا

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان غربی هماهنگی و تعامل عناصر دخیل در بخش حمل و نقل جاده‌ای را لازمه اصلی داشتن سیستم هوشمند و پویا در این عرصه دانست.

به گزارش باروان به نقل از خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان  از ارومیه، جلسه بررسی مسائل و مشکلات حمل و نقل شهرستان ارومیه با حضور مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان غربی و نمایندگان صنوف و شرکت‌های حمل و نقل جاده‌ای در فضای صمیمی و بصورت گفتگوی چهره به چهره برگزار شد.

ارسلان شکری مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان غربی در این جلسه با قدردانی از همکاری شرکت‌های حمل و نقلی در جابجایی و تامین کالا‌های اساسی کشور با وجود محدودیت‌های کرونایی گفت: سیستم حمل و نقل یک سیستم هوشمند و پویاست و تمام عناصر دخیل در این سیستم باید با فعالیت دقیق و هماهنگی کامل با سایر عناصر آن را پویاتر و فعال‌تر کنند.

او افزود: شفاف سازی و اطلاع رسانی در حمل و نقل کالا یکی از الزامات است و شرکت‌های حمل و نقل با بهره گیری از دانش و تکنولوژی روز باید سیستم مدیریتی خود را با محوریت دانایی و قانون مداری در تمام جنبه‌های آن تطبیق دهند چرا که امروزه حمل و نقل در تمام محدوده‌های علمی، اقتصادی، سیاسی و زیرساخت‌های توسعه‌ای نقش بی بدیلی ایفا می‌نماید.

شکری اذعان داشت: اتحاد، تعامل و یکپارچگی شرکت‌های حمل و نقل متعلق به بخش خصوصی و اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان بعنوان نماینده دولت و دوری از قانون گریزی موجب رشد بهتر و سریع‌تر حمل و نقل کالا خواهد شد و لازم است انجمن رانندگان و شرکت‌های حمل و نقل در امر نگهداری و تجهیز امکانات رفاهی و آسایشی پایانه‌های بار همکاری بیشتری داشته باشند.

این مقام مسئول استفاده از کدپستی در حمل و نقل کالا و رعایت دستورالعمل‌های آن هنگام صدور بارنامه را یکی از الزامات و تدابیر ستاد مبارزه با قاچاق کالا و سوخت دانست و افزود: این دستورالعمل باید به درستی و کامل اجرا شود و بر این اساس باید کدپستی مبدا و مقصد کالا‌ها در هنگام جابجایی آن‌ها مشخص باشد.

گفتنی است در این جلسه مدیران و نمایندگان شرکت حمل و نقل کالا نیز مسائل و مشکلات خود را مطرح کرده و مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان غربی بهمراه روسای ادارات حمل و نقل کالا، اداره حقوقی، اداره بازرگانی و توسعه سرمایه گذاری به توضیحات لازم اقدام نمودند.

 

به این مطلب چه امتیازی می دهید؟
5/5
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *