مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان هرمزگان از حمل ۶۴ هزار و ۲۷۳ تن کالاهای اساسی مورد نیاز کشور از مبدا استان هرمزگان، طی نوروز سال جاری خبر داد.

 یوسف عابدینی، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان هرمزگان، با اشاره به اهمیت جایگاه استان هرمزگان در تامین کالاهای اساسی و مواد اولیه کارخانه‌ها و کارگاه‌های تولیدی کشور گفت: از ۲۵ اسفندماه سال ۹۹ لغایت ۱۴ فروردین ماه سال جاری ۶۴ هزار و ۲۷۳ تن کالای اساسی با تلاش بخش حمل ونقل جاده‌ای از مبدا بندرعباس به اقصی نقاط کشورحمل شده است. باروان شرکت هوشمند حمل بار به مشروح این خبر می‌پردازد.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان هرمزگان افزود: علی‌رغم شرایط سخت ناشی از ویروس کرونا، با همت فعالان بخش حمل ونقل جاده‌ای، به ویژه رانندگان که با درک این شرایط خاص در خط مقدم جهاد اقتصادی کشور و به دور از خانواده‌های خود حتی در ایام تعطیلات ابتدائی سال صادقانه و هوشیارانه تلاش شبانه‌روزی دارند و پشتیبانی از زنجیره تامین کالاهای اساسی و کمک به چرخه اقتصاد کشور را همچون گذشته ادامه می‌دهند.

بیشترین بارگیری در سال 99

عابدینی همچنین به آمار حمل کالای اساسی از بنادر استان به مقاصد داخل کشور اشاره کرد و افزود:‌ این میزان کالا در قالب ۲۵۳۷ سفر، به مقاصد داخلی حمل شده است که در روز ۲۷ اسفند بیشترین بارگیری کامیون‌های حامل کالاهای اساسی، طی بازه زمانی یادشده انجام پذیرفت و بیش از ۶ هزار و ۶۰۰ تن کالا را حمل کردند.

بندرعباس یکی از فعال‌ترین مرزهای ترانزیت

وی خاطرنشان کرد: بندرعباس یکی از فعال‌ترین مرزهای ترانزیت ورود کالا در کشور است و کریدور جنوب به شمال نیز یکی از مهمترین کریدورهای حمل و نقل بین‌المللی است که از مرز بندرعباس و استان هرمزگان گذر کرده و قاره آسیا را به اروپا متصل می‌کند.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان هرمزگان در پایان تاکید کرد: یکی از راه‌های تحقق شعار سال جدید و اجرای منویات مقام معظم رهبری، حمایت از سرمایه‌گذاری در بخش حمل و نقل جاده‌ای در راستای پشتیبانی از تولید و رفع موانع جهت تسهیل دسترسی مردم به کالاها و خدمات مورد نیاز است.

منبع: پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *