به گزارش باروان به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان،احمد کریمی دبیر انجمن صنفی کامیون‌داران کشور تصریح کرد: با وجود آنکه روغن موتور، تولید داخل است اما  طی چند ماه اخیر در بازار کمیاب شده است.

وی گفت: در چند ماه گذشته به دلیل کاهش تولید و کمبود روغن موتور، بازار سیاه ایجاد شده و همین موضوع برای کامیون‌داران دردسرساز شده است.

کریمی با اشاره به اینکه برخی از مواد افزودنی و مکمل روغن‌ها به دلیل تحریم‌ها در بازار کاهش یافته است، گفت: با این وجود امکان تولید روغن موتور برای تولیدکنندگان داخلی وجود دارد، ولی به دلیل آنکه قیمت روغن موتور افزایش یافته است هم‌اکنون در بازار با مشکل کمبود روبرو شده‌ایم و برخی از کامیون‌داران علاوه بر معضل لاستیک با مشکل روغن موتور هم درگیر هستند.

وی با اشاره به اعلام مسئولان سازمان راهداری مبنی بر توزیع روغن موتور و لاستیک در بنادر گفت: این نوع اقدامات تنها در چند روز انجام شد و  ادامه دار نبود.

دبیر انجمن صنفی کامیون‌داران کشور افزود: تخصیص لاستیک‌های تشویقی جهت ترغیب کامیون‌داران به جابجایی بار در بندر امام خمینی (ره) امکان پذیر نیست. کامیون‌داران چندین حلقه لاستیک از دولت بدهکار هستند و میزان تردد این کامیون‌ها در برخی از پایانه‌ها از مرز ۳۰ تا ۴۰ هزار کیلومتر هم گذشته است بنابراین مسئولان باید با مدیریت و برنامه‌ریزی مناسب، روغن موتور و لاستیک کامیون‌داران را توزیع کنند.

وی اظهار کرد: در گذشته به ازای هر ۳۰ هزار کیلومتر یک حلقه لاستیک با نرخ مصوب تخصیص داده می‌شد، اما هم‌اکنون به ازای هر ۲۰ هزار کیلومتر دو حلقه لاستیک تخصیص داده می‌شود بنابراین باید در سیستم توزیع دلالان و واسطه گران را حذف کنند تا بخش عمده‌ای از مشکلات روغن موتور و لاستیک در این حوزه برطرف شود.

گفتنی است چندی پیش حسن نیا معاون وزیر راه و شهرسازی اعلام کرده بود که به ازای هر ۲۰ هزار کیلومتر تردد کامیون‌داران در پایانه‌های بندر امام خمینی دو حلقه لاستیک با نرخ مصوب تخصیص داده می‌شود و همچنین به منظور حل مشکل روغن موتور، در پایانه‌ها نمایندگی آن‌ها تاسیس می‌شود.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *