کمپرسی

بزرگ ترین خودروی برقی دنیا تقریبا نیازی به شارژ ندارد

یک شرکت سوئیسی بزرگترین کامیون کمپرسی برقی دنیا را تولید کرده و مدعی است این کامیون تقریبا هیچ وقت نیازی به شارژ مجدد باتری ندارد. این کامیون برقی مجهز به بزرگترین باتری است که تاکنون بر روی یک وسیله نقلیه برقی در دنیا نصب شده است. باروان شرکت هوشمند حمل بار به مشروح این خبر می پردازد.

کامیون کمپرسی مذکور به جای موتورهای بزرگ دیزلی ۲۳ لیتری مجهز به موتورهای برقی قدرتمند و یک بسته باتری ۶۰۰ کیلووات ساعتی است. این کامیون که ای دامپر نام گرفته در معدنی در پری واقع در ۱۰۰ کیلومتری زوریخ به کار گرفته شده است.

کامیون مذکور قادر به بارگیری حداکثر ۶۰ تن صخره و سنگ بوده و آنها را برای تخلیه به پایین کوه ها منتقل می کند. این کامیون برای رسیدن به پایین کوه در جاده ای با شیب ۱۳ درصد حرکت می کند و همین امر زمینه شارژ مجدد باتری های آن را فراهم می کند. مقدار شارژ یادشده جایگزین مقدار شارژ تخلیه شده گردیده و باعث می شود شارژ مجدد باتری کامیون یادشده ضروری نباشد.

کمپرسی

جابه‌جایی 300 هزار تن صخره بدون تولید دی‌اکسیدکربن

استفاده از این کامیون در یک بازه زمانی ده ساله به انتقال ۳۰۰ هزار تن صخره منجر شده، ولی جلوی انتشار ۱۳۰۰ تن دی اکسیدکربن را نیز در جو کره زمین می گیرد. این کامیون در صورت مصرف سوخت های فسیلی طی این مدت معادل ۵۰۰ هزار لیتر گازوئیل مصرف می کرد. باید توجه داشت که توان و ظرفیت این کامیون برای انتقال انواع سنگ و صخره هم ۲.۵ برابر نمونه های مشابه گازوئیل سوز است.

کمپرسی

منبع: مهر

 

به این مطلب چه امتیازی می دهید؟
5/5
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *