حمل و نقل هوشمند

آثار سیستم های هوشمند حمل و نقل بر میزان تصادفات

ارزیابی وضعیت تصادفات در ایران و نقش سیستم های حمل و نقل هوشمند در کاهش حوادث جاده ای

چکیده:

وضعیت جاده های ایران در حال حاضر به گونه ای میباشد که علیرغم تالشهای صورت گرفته توسط سازمانها و ارگانهای ذیربط طی سالیان گذشته هنوز جزء کشورهای نا امن به شمار می آید.

آمار و ارقام رسمی حاکی از آن است که در سال ۱۹ خوشبختانه تعداد تصادفات و تلفات جاده ای بطور متوسط نزدیک به ۳ %کاهش داشته است اما هنوز با آنچه در کشورهای پیشروی دیگر وجود دارد فاصله بسیاری داریم.

امروزه با وجود فن آوریهای نوین مخابراتی و ارتباطی ، سیستم حمل و نقل هوشمند توانسته است با اطالع رسانی سریع و بدون وجود خطاهای انسانی حدود ۰۴ % از تلفات و سوانح جاده ای را بکاهد. مطالعه آمار و اطالعات رسمی کشورمان نشان داده است که استفاده از فن آوریهای سیستم حمل و نقل هوشمند همچون دوربین های نظارت تصویری، تابلوهای سرعت نما و پیام نما و دیگر امکانات آن همچون ایجاد بانکهای اطالعاتی و استقرار شبکه های ارتباطی مخابراتی و رایانه ای طی سالهای تا ۹۳۱۱ به ۹۳۱۹ طور میانگین ۵ برابر شده است و این اتفاق از عزم راسخ بدنه مدیریت حمل و نقل ایران در افزایش ایمنی جاده های کشور حکایت دارد.

بهر حال با ا از ستفاده قابلیتهای حمل و نقل هوشمند میتوان به داشتن جاده ها و اتومبیلهای پیشرفته ای که در آن تمام شرایط جاده و پیرامون آن با هدف بهبود ایمنی کاربران ، مورد سنجش و تحلیل قرار گرفته و بهترین وضعیت حرکتی را فراهم میکنند امیدواربود.

 

منبع: تین نیوز

 

به این مطلب چه امتیازی می دهید؟
5/5
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *