بنادر هوشمند

هوشمندسازی تردد کامیون‌ها در بندر شهید رجایی اجرا می‌شود

به گزارش باروان به نقل از ایرنا؛ طرح الکترونیکی کردن و هوشمندسازی رفت و آمد کامیون‌ها در بندر شهید رجایی با هدف توزیع عادلانه بار و تلاش برای تقویت حمل و نقل چند وجهی رویکرد سال جهش تولید است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان یکی از اقدامات مهم و موثر سال گذشته (رونق تولید) را اجرای طرحی باعنوان “کنترل دسترسی”عنوان کرد و افزود: این طرح با هدف ساماندهی و نظم دهی روند ورود و خروج کامیون‌ها به مجتمع بندری شهیدرجایی و هوشمندسازی دروازه‌های ورودی منطقه ویژه اقتصادی،  طراحی، استقرار و اجرا شد.

الله مراد عفیفی‌پور بیان داشت: در همین راستا و بنا به دستور وزیر راه و شهرسازی با هدف  توزیع عادلانه بار، استفاده از این زیرساخت در دستور کار قرار گرفت که با موفقیت عملیاتی و اجرا شد.

وی ادامه داد: در قالب گام نخست طرح الکترونیکی کردن روند ورود و خروج کامیون‌ها، در سال گذشته نشست‌های متعددی بین مسوولان سازمان بنادر و دریانوردی و راهداری و حمل و نقل جاده‌ای برگزار و پس از بررسی و پایش متعدد، رفع موانع و نقاط ضعف همچنین تقویت نقاط قوت طرح با موفقیت به انجام رسید .

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان اطلاع رسانی ابعاد مختلف طرح “کنترل دسترسی” و تبادل اطلاعات الکترونیکی در بستر نرم افزاری ایجاد شده بین دو سازمان و بخش های صنفی مربوطه را عامل کلیدی در موفقیت این طرح دانست.

عفیفی‌پور با بیان اینکه حمل و نقل چند وجهی در مقاسیه با شیوه‌های سنتی حائز مزایایی متعددی است، اظهار داشت: تقویت حمل و نقل چند وجهی و گسترش سرمایه‌های متمرکز یکی از مه‌ترین مولفه‌هایی است که درسال جهش تولید در دستور کار بنادر استان قرار دارد.

مدیر منطقه ویژه اقتصادی شهید رجایی با اشاره به ظرفیت‌ها و زیرساخت‌های ایجاد شده در راستای گسترش و تعمیم حمل و نقل ترکیبی در بندر شهیدرجایی بیان داشت: سال گذشته ایجاد خطوط جدید، بازسازی و نوسازی خطوط ریلی یکی از مهم‌ترین اولویت‌های عمرانی این بندر بود.

وی اضافه کرد: امسال نیز با بهره گیری از مزیت‌های ایجاد شده با هدف یکسان سازی فعالیت‌ها،  حفظ و توسعه بازارهای صادراتی به منظور حمایت از تولید در کشور و منطقه را به جدیت دنبال خواهیم کرد.

به گفته مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان، با بهره برداری حداکثری از سرمایه‌گذاری ایجاد شده با هزینه‌های پایین، مزیت عمده‌ای در بهره‌برداری از منابع کشور ایجاد کرده و ارزش افزوده قابل توجهی را به همراه خواهد داشت.

عفیفی‌پور، امکان انتقال سریع مواد اولیه، کاهش مصرف انرژی، سرعت‌بخشی به صادرات کالاهای تولیدی و یکسان سازی آیین نامه‌های مشترک در سطح بین‌المللی با تقویت حمل و نقل چند وجهی را از مهم‌ترین مزیت‌هایی برشمرد که منجر به توسعه بازرگانی بین‌المللی و جهش تولید در کشور خواهد شد.  

به این مطلب چه امتیازی می دهید؟
5/5
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *