بندر شهید رجایی

همکاری سازمان بنادر و راهداری در بندر/ ‌توزیع بار در بنادر‌ شفاف می‌شود

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: طی هماهنگی سازمان بنادر و دریانوردی و سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، با ارسال اطلاعات کامیون‌هایی که وارد بندر می‌شوند، توزیع بار به صورت عادلانه و شفاف در بندر شهید رجایی انجام می‌شود.

به گزارش باروان به نقل از فارس؛  باالله‌مراد عفیفی‌پور، مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان اظهار داشت: یکی از اولویت‌ها‌ د‌ر بندر شهید رجایی سامان‌دهی تردد کامیون‌ها به داخل بندر بود.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان ‌‌افزود: برای آنکه بتوانیم بار خروجی از بندر و همچنین بار وارداتی که وارد کشور می‌شود و قرار است توزیع شود را به صورت عادلانه بین کامیون‌ها و اتحادیه کامیون‌داران و پایانه‌ها توزیع کنیم، زیرساخت‌های این کار از حدود دو سال پیش پیگیری و فراهم شد، سخت‌افزار این کار تهیه و برنامه‌ریزی شد و سامانه‌ای تحت عنوان سامانه کنترل ورود راه‌اندازی شد. 

وی بیان کرد: یکی از الزامات تقسیم بار، ارتباط مستقیم و به‌روز با سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای بود؛ ضرورت داشت اطلاعات مربوط به کامیون‌هایی که حامل بار صادراتی هستند، کامیون‌هایی که حامل بار ترانزیتی هستند و یا کامیون‌هایی که وارد می‌شوند و بار ترانزیتی را از بندر خارج می‌کنند، ‌به صورت کاملاً مکانیزه به دست ما برسد. 

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان افزود: با برگزاری جلسات مختلف در سازمان بنادر و دریانوردی و اداره‌کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، این هماهنگی‌ها صورت گرفت و امروز بخش اعظمی از اطلاعات سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای درباره کامیون‌ها به صورت مکانیزه ارسال می‌شود؛ این اطلاعات مقابل درب ورودی بندر ‌پردازش می‌شود، کامیون و تریلرهایی که ‌سامانه سازمان راهداری آنها را مجاز شناخته‌‌ و نوبت بارگیری داده است و یا ترانزیت خروجی و ورودی دارند،‌ در این سامانه شناسایی می‌شوند و اطلاعات ارسال می‌شود و آنجا مشخص می‌شود که این کامیون می‌تواند وارد بندر شود یا خیر. 

عفیفی‌پور افزود: در حال حاضر سخت‌افزار و نرم‌افزار این پروژه آماده شده است و از روز 20 آذرماه هم این پروژه رسماً کلید خورد.

وی تأکید کرد: این می‌تواند به شفافیت توزیع بار بین کامیون‌ها کمک کند و رضایت‌مندی راننده‌های کامیون و تریلرها را داشته باشد. 

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان بیان کرد: راه‌اندازی این سامانه‌ یکی از مطالبات راننده‌های کامیون‌ و البته مورد تأکید وزیر راه و شهرسازی ‌بود‌‌، البته به تدریج در حال رفع ایرادات این سامانه هستیم تا سامانه‌ای کاملاً هوشمند داشته باشیم.

عفیفی‌پور اظهار داشت: بدین ترتیب هر کامیون که از هر نقطه کشور ‌حرکت می‌کند تا به بندر شهید رجایی بیاید و بار صادراتی تخلیه کند و یا بار وارداتی بارگیری کند، در این سامانه ثبت می‌شود و به صورت کاملاً عادلانه می‌تواند بار خود را تخلیه کند و یا بار تحویل بگیرد و از بندر خارج شود.

 

 

 
به این مطلب چه امتیازی می دهید؟
5/5
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *