معاون فنی گمرک در نامه ای به مدیران گمرک خواستار اعلام مشکل عدم ترخیص کامیون های وارداتی شد. باروان شرکت هوشمند حمل بار به مشروح این خبر می‌پردازد.

 نامه مهرداد جمال ارونقی به شرح زیراست؛

نظر بر اینکه پیشنهادات این حوزه معاونت طی نامه 1400/474272مورخ 1400/4/11 با عنوان قائم مقام محترم سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای به منظور جلوگیری از انباشت کامیون های وارداتی در گمرکات اجرایی مورد پذیرش مرجع مزبور قرار گرفته و پاسخ لازم طی نامه شماره 53572 مورخ 15 تیر 1400 به این حوزه معاونت به اصل و طی بخشنامه شماره 1400/522883 مورخ 21 تیر 1400 (تصویر پیوست) به همه گمرکات اجرایی ابلاغ شده است.

به موجب این بخشنامه ضمن تأکید بر تسریع و تسهیل در انجام تشریفات گمرکی کامیونهای وارداتی موجود در گمرکات  وفق مقررات مقتضی است ظرف سه روز کاری نسبت به اعلام فهرست و آمار کامیون‌های اظهار شده در آن گمرک که صاحبان کالا هنوز موفق به ترخیص کامیون‌های اظهار شده نشده‌اند با ذکر مشکل مربوط به این حوزه معاونت اقدام شود.

ضمنا مقتضی است آن گمرک، ضمن بررسی میدانی یا مکاتبه آنی با مراجع تحویل گیرنده تعداد کامیون های موجود و اظهار نشده را احساس و دلیل عدم اظهار کامیون‌های مانده در گمرکات که صاحبان کالا هنوز موفق به اظهار کالا نشده اند را به همراه مشخصات صاحبان کالا و کامیون‌ها به این حوزه معاونت حداکثر تا پایان هفته اعلام کنند.

بدیهی است گمرکات که کامیون های وارداتی در آن گمرک موجود نیستند نیازی به مکاتبه نداشته و در صورت عدم اعلام مشکلات کامیون‌های اظهار شده یا پروانه نشده به این حوزه معاونت در فرصت اعلام شده مسئولیت هرگونه تاخیر بر عهده بالاترین مقام اجرایی گمرک مزبور خواهد بود. تسریع در ارسال پاسخ مورد تاکید است.

نامه معاون گمرک برای اعلام مشکل عدم ترخیص کامیون های وارداتی

منبع: تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *