معظل کامبونداران

معضل جدی کامیون داران خوزستانی در تامین لاستیک و روغن موتور

عضو مجمع نمایندگان استان خوزستان با انتقاد از عدم نظات وزارت صنعت بر توزیع لاستیک و روغن موتور ماشین آلات سنگین، گفت: عده‌ای افراد سودجو ضمن ایجاد بازار سیاه و بالا بردن نجومی قیمت‌ها در حال ترغیب صنوف کامیون‌داران و اتوبوس داران به اعتصاب هستند.

اقبال محمدیان در گفت‌وگو با خبرنگارخبرگزاری خانه ملتبا اشاره به شرایط آب و هوایی خاص و گرمای طاقت فرسای استان خوزستان، گفت: بنادر بسیاری در استان خوزستان وجود دارد که این استان را به قطب گردشگری کشور بدل کرده است،همین مسئله موجب تردد گسترده کامیون داران و صاحبان ماشین آلات سنگین خصوصا اتوبوس داران زحمتکش در استان شده است.

نماینده مردم رامهرمز و رامشیر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بسیاری از کامیون داران و صاحبان ماشین آلات سنگین خوزستانی هستند، افزود: متأسفانه کامیون داران و صاحبان ماشین آلات سنگین در تامین لاستیک و روغن موتور ماشین آلات خود خود با مشکل و معضل جدی مواجه هستند.

وی اضافه کرد: به دلیل عدم نظارت مستمر و سیاست‌گذاری اصولی وزارتخانه صنعت‌، معدن و تجارت در نحوه توزیع و نوع لاستیک‌های اختصاصی به خوزستان حتی این لاستیک‌ها به صورت جفت هم توزیع نشده و مشکلات بسیاری را برای رانندگان ماشین سنگین ایجاد کرده است.

محمدیان  یادآور شد: متاسفانه از سوی دیگر عده‌ای افراد سودجو با سوء استفاده از بی تدبیری وزارت صنعت معدن تجارت ضمن ایجاد بازار سیاه و بالا بردن قیمت نجومی لاستیک و روغن موتور در حال ترغیب صنوف کامیون‌داران و اتوبوس داران به اعتصاب هستند.

وی ضمن تذکر جدی به وزیر صنعت معدن و تجارت، گفت: بررسی و ارزیابی ویژه و آنی معضل کامیون داران و صاحبان ماشین آلات سنگین با در نظر گرفتن شرایط خاص اقلیمی و گرمایی استان باید در دستور کار وزارت صمت قرار گیرد.

عضو کمیسیون عمران مجلس تأکید کرد: اختصاص سهمیه ویژه لاستیک متناسب با شرایط آب و هوایی خوزستان به کامیونداران و صنف اتوبوس داران و همچنین تامین و توزیع روغن موتور مورد نیاز با نرخ عادلانه درخواست مورد نظر ما است تا با نظارت مستمر نسبت به کنترل قیمت اقلام مورد نیاز صنوف زحمتکش فوق از جمله لاستیک و روغن موتور اقدام لازم و آنی بعمل آید.

منبع : خانه ملت

به این مطلب چه امتیازی می دهید؟
5/5
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *