دستورالعمل تن‌-کیلومتر نهایی شد: نرخ 1033 ریالی برای هر تن‌-کیلومتر

دستورالعمل تن‌-کیلومتر نهایی شد: نرخ 1033 ریالی برای هر تن‌-کیلومتر

دستورالعمل اجرايي تن – كيلومتر نهايي شد
روابط عمومي سازمان راهداري و حمل‌ونقل جاده‌اي
11/12/2561
در راستاي اجراي مصوبه 209 شورايعالي هماهنگي ترابري كشور، نشست تخصصي مسئولان سازمان راهداري و حمل ونقل جاده‌اي و رئيس كانون رانندگان و دبير انجمن صنفي كاميونداران كشور و نمايندگان فني آنان برگزار و بر ضرورت ابلاغ دستورالعمل اجرايي تن – كيلومتر به استانهاي سراسر كشور تاكيد شد.
به گزارش باروان به نقل از روابط عمومي سازمان راهداري و حمل‌ونقل جاده‌اي در اين جلسه ، بررسي و تصميم‌گيري درخصوص نحوه اجراي مرحله نهايي مصوبه 209 شورايعالي هماهنگي ترابري كشور درخصوص تعيين نرخ حمل جاده‌اي براساس تن‌ – كيلومترانجام شد و پس از بحث و بررسي پيرامون مصوبه تن كيلومتر با توجه به نهايي شدن دستورالعمل اجرايي، ابلاغ دستورالعمل و بخشنامه اجرايي مربوطه به استانها در دستور كار سازمان قرار گرفت.
در اين نشست همچنين مقرر شد نرخ شاخص بر مبناي هر تن – كيلومتر 1033 ريال و ضرايب مسافت به استانها اعلام شود همچنين ضريب تطبيق بين75 / 0 درصد 25 / 1 درصد توسط استانها در نظر گرفته شود.
براساس اين گزارش با توجه به اينكه اجراي اين دستورالعمل امكان دارد موارد پيش‌بيني نشده احتمالي كه جامعيت همه موارد ، معيارها و دامنه‌ها را پوشش ندهد، وجود دارد، از اين رو توافق گرديد در صورتيكه نرخهاي محاسباتي از نرخهاي فعلي كمترباشد ، نرخ فعلي ملاك عمل قرار گيرد.
اين گزارش حاكي است به منظور رفع نقايص احتمالي در اجراي مصوبه تن – كيلومتر جلسات تخصصي هر ماه برگزار و با توجه به تغييرات قيمت، اقلام هزينه‌اي ناوگان ، مبلغ نرخ تن كيلومتر به صورت دوره‌اي به روز شود.
يادآور مي‌شود محاسبه شاخص‌هاي اوليه تن كيلومتر بر اساس عوامل هزينه‌اي قيمت تمام شده و نرخ تن كيلومتر با در نظرگرفتن تاثير تك تك هزينه‌ها در واحد تن – كيلومتر و تجميع آنها صورت گرفته است ، اين نرخ بدون احتساب هزينه‌هاي سربار مانند كميسيون ، بيمه مسئوليت مدني ، تخليه و بارگيري محاسبه شد و براي دستيابي به آن بيش از 30 جلسه اصلي و فرعي ، 1060 نفر – ساعت زمان كار كارشناسي با حضور مسئولان و كارشناسان سازمان، نمايندگان كاميونداران و رانندگان ، اساتيد دانشگاه، صاحبنظران و شركتهاي مشاور تشكيل شده است.

 

 

به این مطلب چه امتیازی می دهید؟
5/5
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *