اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی اهتمام ویژه ای در توسعه و تکمیل مهم‌ترین و بزرگ‌ترین دروازه ورود ایران به بازارهای جهانی و اروپا را دارد.

به گزارش باروان به نقل از فارس، ارسلان شکری با اشاره به اینکه پایانه مرزی بازرگان به عنوان بزرگترین پایانه مرزی کشور در ترانزیت کالا بوده و نقش مهمی در توسعه اقتصادی و صادرات کشور دارد، اظهار داشت: توسعه این پایانه مرزی همواره مورد توجه مقامات عالی کشور و سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای است.

وی ادامه داد: این پایانه مرزی ویترین ورودی کشور از سمت اروپا است و باید در جهت تکمیل و زیبا سازی آن تلاش کرد لذا هم اکنون دو قرارداد عمرانی در این پایانه مرزی جهت بازسازی، توسعه و ایجاد آسایش و امنیت برای کاربران و مسافرین پایانه مرزی بازرگان در حال اجرا است.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی اظهار داشت: قرارداد اول  تکمیل کارهای باقیمانده پایانه مرزی بازرگان به مبلغ قرارداد ۱۵۷ میلیارد ریال است که شامل عملیات بتن مسلح جاده لاین مسافری، احداث پارکینگ کامیونی و آتش زا، اجرای گاردریل مسیر لاین ترانزیتی باپیشرفت فیزیکی ۸۸ درصد و پیشرفت ریالی بالغ بر ۹۸ درصد است.

شکری افزود: قرارداد دوم نیز مرمت و بهسازی سالن تجاری پایانه مرزی بازرگان به مبلغ قرار داد ۲۸ میلیارد ریال شامل اجرای دیوار پوش ام دی اف، مرمت و بهسازی کف سالن تجاری ، مرمت و بهسازی سنگ سکوهای اطراف سالن تجاری،  مرمت و بهسازی عایق رطوبتی پشت بام ، اجرای نمای آلکوباند، خرید و اجرای تاسیسات سرمایشی و گرمایشی سالن سیستم روف تاپ پکیج،  اجرای کانال های برگشتی و اجرای شاسی کشی دستگاه هواساز،  اجرای سنگ قرنیز ستون ها و دور کانال های برگشتی ، شروع عملیات سفید کاری و  اجرای کامپوزیت طبقه اول است که تا کنون ۸۴ درصد پیشرفت فیزیکی و ۹۵ درصد پیشرفت ریالی دارد.

این مقام مسئول ابراز امیدواری کرد با اجرای مدیریت واحد در پایانه های مرزی که اخیرا توسط هیات دولت تصویب شده و اختیارات مدیریت پایانه ها به سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای واگذار شده است بتوانیم با تصمیم گیری واحد و مدیریت هماهنگ مشکلات و معضلات پایانه های مرزی را مرتفع کنیم.

 

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *