مرز بازرگان

بازرگان مهم‌ترین دروازه ورود ایران به اروپا در حال تکمیل است

 اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی اهتمام ویژه ای در توسعه و تکمیل مهم‌ترین و بزرگ‌ترین دروازه ورود ایران به بازارهای جهانی و اروپا را دارد.

به گزارش باروان به نقل از فارس، ارسلان شکری با اشاره به اینکه پایانه مرزی بازرگان به عنوان بزرگترین پایانه مرزی کشور در ترانزیت کالا بوده و نقش مهمی در توسعه اقتصادی و صادرات کشور دارد، اظهار داشت: توسعه این پایانه مرزی همواره مورد توجه مقامات عالی کشور و سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای است.

وی ادامه داد: این پایانه مرزی ویترین ورودی کشور از سمت اروپا است و باید در جهت تکمیل و زیبا سازی آن تلاش کرد لذا هم اکنون دو قرارداد عمرانی در این پایانه مرزی جهت بازسازی، توسعه و ایجاد آسایش و امنیت برای کاربران و مسافرین پایانه مرزی بازرگان در حال اجرا است.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی اظهار داشت: قرارداد اول  تکمیل کارهای باقیمانده پایانه مرزی بازرگان به مبلغ قرارداد ۱۵۷ میلیارد ریال است که شامل عملیات بتن مسلح جاده لاین مسافری، احداث پارکینگ کامیونی و آتش زا، اجرای گاردریل مسیر لاین ترانزیتی باپیشرفت فیزیکی ۸۸ درصد و پیشرفت ریالی بالغ بر ۹۸ درصد است.

شکری افزود: قرارداد دوم نیز مرمت و بهسازی سالن تجاری پایانه مرزی بازرگان به مبلغ قرار داد ۲۸ میلیارد ریال شامل اجرای دیوار پوش ام دی اف، مرمت و بهسازی کف سالن تجاری ، مرمت و بهسازی سنگ سکوهای اطراف سالن تجاری،  مرمت و بهسازی عایق رطوبتی پشت بام ، اجرای نمای آلکوباند، خرید و اجرای تاسیسات سرمایشی و گرمایشی سالن سیستم روف تاپ پکیج،  اجرای کانال های برگشتی و اجرای شاسی کشی دستگاه هواساز،  اجرای سنگ قرنیز ستون ها و دور کانال های برگشتی ، شروع عملیات سفید کاری و  اجرای کامپوزیت طبقه اول است که تا کنون ۸۴ درصد پیشرفت فیزیکی و ۹۵ درصد پیشرفت ریالی دارد.

این مقام مسئول ابراز امیدواری کرد با اجرای مدیریت واحد در پایانه های مرزی که اخیرا توسط هیات دولت تصویب شده و اختیارات مدیریت پایانه ها به سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای واگذار شده است بتوانیم با تصمیم گیری واحد و مدیریت هماهنگ مشکلات و معضلات پایانه های مرزی را مرتفع کنیم.

 

به این مطلب چه امتیازی می دهید؟
5/5
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *