باروان بازارگاه هوشمند حمل بار شد

باروان «بازارگاه الکترونیکی هوشمند حمل بار» شد

در گامی جدید، سامانه هوشمند باروان موفق به اخذ مجوز بازارگاه های الکترونیکی حمل و نقل جاده ای کالا شد.

مدیریت سنتی حمل و نقل جاده ای کالا در کشور و نبود سیستم نظارتی کارآمد، افزایش قاچاق کالا بصورت ترانزیت زمینی، هدر رفت منابع دولتی، متغیر بودن اقتصاد حمل و نقل، صرف هزینه های بالا، رتبه پایین کشور در شاخص عملکرد لجستیک(LPI)، پراکندگی فعالیت شرکت های حمل و نقلی، عدم سوددهی و بازدهی مناسب مؤسسات حمل و نقلی، کیفیت پایین خدمات جابجایی بار، سودجویی دلالان و واسطه های اعلام بار و به تبع ضایع شدن حق رانندگان که کار اصلی حمل بار را آنها انجام می دهند، کاهش درصد سهم رانندگان از هزینه حمل بار، خالی و بدون بار بودن اکثر کامیونها در مسیر برگشت، سردرگمی رانندگان در جستجو و یافتن بار و اتلاف عمر و هزینه های این قشر زحمت کش، بی توجهی به صنف رانندگان تریلی و کامیون، نداشتن عزتمندی شغلی مطلوب، فرسودگی بیشینه ناوگان حمل و نقل جاده ای کالا، آلودگی محیط زیست، حرفه ای نبودن صنعت حمل و نقل و عدم بکارگیری فناوریهای نوین در کنار رویای ایجاد فرایند ساده و شفاف حمل بار در کشور، ایجاد ناوگان یکپارچه و حرفه ای و مدرن کردن حمل و نقل کشور همه و همه انگیزه ای شد برای اینکه تیم نخبگان شرکت ایده آوران ارتباطات فهام ایرانیان «سامانه هوشمند باروان» را ابداع کنند. این سامانه هوشمند حمل بار در حوزه حمل و نقل جاده ای کالا فعال بوده و بستری آنلاین و یکپارچه برای مدیریت ارتباط میان صاحبان کالا، رانندگان، شرکت های حمل و نقلی و هوشمندسازی سیستم حمل‌ونقل جاده‌ای را فراهم آورده است که بصورت وب اپلیکیشن بر دامنه www.bar1.ir و نیز بصورت اپلیکیشن اندروید بصورت رایگان در دسترس همگان است.

باروان به لحاظ جامعیتی که دارد بتدریج تمامی خلاء های این حوزه را پوشش داده و راه حل های مناسب و سالمی برای حل معضلات حمل و نقل کشور فراهم آورده است. از جمله مهمترین نتایج به دست آمده از برایند تلاش های شبانه روزی متخصصین باروان در داخل و خارج از کشور، طراحی و راه اندازی سیستم خودکار تعیین نرخ حمل کالا بر اساس شاخصهای علمی است که در هفدهمین کنفرانس بین المللی مهندسی حمل و نقل و ترافیک نیز رونمایی و برگزیده شد.و در این راستا در ماه گذشته به عنوان نماینده و مشاور علمی و فنی انجمن صنفی کامیونداران کل کشور و به عنوان بازوی مشورتی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ­ای کشور در جلساتی موسوم به «تعیین نرخ حمل بار بر اساس تن بر کیلومتر» و به عبارت علمی ­تر «کشف منطق رفتار حاکم بر کامیون و راننده تقسیم بر هر کیلومتر پیماش ناوگان» طرح فوق ارائه و تحسین کارشناسان مربوطه را به همراه داشت. در ادامه سیر موفقیت ها و دستاوردها، اوایل هفته گذشته به تاریخ 1397/5/6، طی تعاملات نزدیک باروان و سازمان راهداری و بررسی های علمی و فنی صورت گرفته مجوز بازارگاه الکترونیکی حمل و نقل جاده ای کالا به باروان اعطا گردید.

بازارگاه الکترونیکی یا Electronic-Marketplace بستری آنلاین برای تعامل، مذاکره و انجام معامله بین ارائه‌دهندگان و متقاضیان خدمات حمل و نقل جاده‌ای کالاست که تحت نظارت و پایش سازمان راهداری و حمل ‌و نقل جاده‌ای کشور فعال بوده و با هدف تعامل، همکاری و هم افزایی هر چه بیشتر اضلاع مختلف حمل و نقل کشور راه اندازی گردیده است. این سامانه هم اکنون بطور رایگان در دسترس صاحبان کالا و رانندگان کامیون و نیز شرکت های حمل و نقلی کشور می باشد.

برخی از خدمات و مزیت‌های باروان به عنوان بازارگاه الکترونیکی هوشمند حمل بار برای اضلاع حمل و نقل کشور عبارت است از:

خدمات و مزایای باروان برای رانندگان و مالکان کامیون، صاحبان کالا و شرکت‌های حمل و نقلی

عدم اتلاف وقت و جستجوی بی حاصل بار

حمل بار توسط رانندگان حرفه ای و ناوگان مجهز

عدم نیاز به حضور در پایانه‌ها و سالن های اعلام بار و …

مدیریت تخصصی و مدرن اعلام و جابجایی بار

مشاهده و انتخاب آنلاین بارها در هر زمان و هر مکان

شبکه سازی سراسری شرکت های حمل و نقلی

دستیابی سریع و راحت به بار برگشتی

گسترش فعالیت شرکت های باربـری

کاهش هزینه ها، کسب درآمد بیشتر

دسترسی سریع و همیشگی به ناوگان حرفه ای

جستجوی پیشرفته بار بر اساس نوع وسیله نقلیه، نوع بار، موقعیت جغرافیایی و …

بیمه مسئولیت بار، از طریق معتبرترین شرکتهای بیمه

قیمت گذاری منصفانه و تخصصی حمل بار با قابلیت مشاهده تمام جزئیات هزینه ها

اعلام بار در هر لحظه و هر مکان

حذف دلالان و واسطه‌های سودجو

رهگیری آنلاین و نظارت بهتر بار در تمام طول مسیر

مدیریت آنلاین و یکپارچه ارتباط میان صاحبان کالا، رانندگان و شرکت های حمل و نقلی

حمل بار توسط رانندگان حرفه ای و ناوگان مجهز

حمل و نقل سیستماتیک و مدرن

مدیریت تخصصی و مدرن اعلام و جابجایی بار

آرامش و اعتماد برای جامعه حمل و نقلی

سیستم ارزیابی و رتبه بندی عملکرد رانندگان

سهولت استفاده، تضمین سرعت، ایمنی و کیفیت خدمات

قابلیت مشاهده سوابق حمل بار و امتیازات رانندگان

بهبود ارائه خدمات تخصصی

افزایش درآمد

تسریع فرآیند بارگیری در مبداء

تحویل به موقع کالا در مقصد

مدیریت تخصصی و مدرن حمل و نقل بار

 

ورود سامانه باروان به حوزه حمل و نقل جاده‌ای کالا در کشور به تدریج سبب سالم‌سازی  هر چه بیشتر اقتصاد حمل و نقل، کاهش قاچاق ترانزیتی کالا، هوشمندسازی و مدرن سازی سیستم حمل و نقل جاده‌ای کالا، کاهش تردد بی ثمر ناوگان حمل و نقل کالا و به تبع کاهش آلودگی محیط زیست، افزایش بهره‌وری سیستم حمل و نقل و ارزش افزوده بالا برای اقتصاد کشور می‌شود.

همچنین با توجه به رویکرد علمی و آموزشی باروان برای ارتقاء هر چه بهتر رانندگان کامیون و خانواده های آنها از لحاظ علمی و اجتماعی و فنی و برنامه ریزی های صورت گرفته می تواند به حرفه ای تر شدن این بخش از جامعه و افزایش منزلت اجتماعی آنان کمک شایانی کند.

باروان بر این باور است که ایجاد و توسعه پایدار «بازارگاه های الکترونیکی حمل بار» راه حل بهبود شرایط حمل و نقل کشور است و منجر به تحول و بهره وری بهینه این صنعت خواهد شد.

 

 

 

به این مطلب چه امتیازی می دهید؟
5/5
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *