ابلاغ دستورالعمل نحوه فعالیت و بهره برداری از شرکتهای حمل و نقل بزرگ مقیاس هوشمند کالا

ابلاغ دستورالعمل نحوه فعالیت شرکتهای حمل و نقل هوشمند کالا

به گزارش باروان به نقل از روابط عمومی سازمان راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای ، مهران قربانی معاون حمل‌و‌نقل این سازمان از ابلاغ دستورالعمل نحوه فعالیت و بهره برداری از شرکت‌های حمل‌و‌نقل بزرگ مقیاس هوشمند کالا خبر داد و گفت: شرکت حمل‌و‌نقل بزرگ مقیاس هوشمند کالا با هدف تصدی عملیات حمل‌و‌نقل جاده‌ای کالا با رویکرد استفاده حداکثری از فناوری‌های نوین و سیستم‌های هوشمند برای ارتقای بهره‌وری ناوگان و ایفای نقش مناسب و موثر در حمل‌و‌نقل جاده‌ای تشکیل می‌شود.

وی با بیان اینکه مجوز فعالیت این شرکت از سوی سازمان راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای صادر می‌شود، افزود: دستورالعمل نحوه فعالیت و بهره‌برداری از شرکت‌های حمل‌و نقل بزرگ مقیاس هوشمند کالا در هفت ماده تدوین شده و در آن شرایط تشکیل شرکت، الزامات فعالیت، نحوه صدور مجوز فعالیت، تمدید مجوز فعالیت، محدوده و نحوه فعالیت، وظایف و تعهدات شرکت مشخص شده است.

قربانی خاطرنشان کرد: اين گونه شرکت‌های هوشمند در قالب یک شرکت حمل‌و‌نقل بین شهری کالا دارای مجوزهای توأمان فعالیت سراسری و بازارگاه الکترونیکی حمل بار و احراز شرایط و الزامات فعالیت مندرج در این ضوابط تشکیل می‌شود.

 معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای افزود: شرکت حمل‌و‌نقل هوشمند متعهد است ظرف مدت حداکثر ۶ ماه از تاریخ اخذ مجوز فعالیت‌، نسبت به ایجاد و بهره‌برداری از مرکز مانیتورینگ و کنترل ناوگان و نصب سامانه هوشمند تعیین موقعیت و ردیابی خودکار ناوگان و سامانه مدیریت سرعت و عملکرد رانندگان اقدام کند.

گفتنی است؛ متقاضیان تشکیل شرکت حمل‌و‌نقل هوشمند باید درخواست خود را به اداره کل راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای استان محل تاسیس شرکت حمل‌و‌نقل سراسری ارائه کنند و در صورت احراز شرایط دستورالعمل ،مجوز فعالیت صادر می‌شود.

ابلاغ دستورالعمل نحوه فعالیت و بهره برداری از شرکتهای حمل و نقل بزرگ مقیاس هوشمند کالا

به این مطلب چه امتیازی می دهید؟
5/5
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *