امیکو

قیمت جدید انواع کامیون در بازار (آذر 98)

خودروهای غول‌پیکر جاده‌ایی همیشه بازاری داغ و پرهیاهو برای خرید و فروش دارند. راننده‌های تجاری و شرکت‌های حمل‌ونقل یکی از مشتریان پروپا قرص خودروهای سنگین در ایران هستند.

به گزارش باروان به نقل از خودروتک ، فارغ از مسائل فنی و تفاوت‌های ساختاری بین یک کامیون، کشنده، تریلی و کمپرسی با یک خودرو سواری، خرید آنها از روالی مشابه پیروی می‌کند. در این گزارش با راهنمای خرید خودروهای سنگین و آخرین قیمت انواع کامیون و تریلی صفر آشنا می‌شوید.

آسیب‌شناسی‌ها نشان می‌دهد بازار کامیون در ایران به‌‌دلیل تحریم­ها شرایط چندان جذابی ندارد. ممنوعیت ورود برخی از به‌روزترین مدل‌های دنیا در کنار افزایش قیمت این غول‌های جاده‌ای، به دو عاملی تبدیل شده‌اند که رونق در بازار خودروهای سنگین را با دست‌انداز مواجه ساخته است.

این چالش‌ها منجر به آن شده که مشتریان داخلی نه‌تنها از مدل‌های مدرن کامیون، کشنده و تریلی محروم باشند، بلکه با قیمت‌های نجومی و میلیاردی این غول‌ها مواجه شوند. شاید بتوان یکی از دلایل محبوبیت مدل‌های دست دوم کامیون و کشنده در بازار نسبت به مدل‌های صفر آن را به همین عوامل نسبت داد.

چگونه کامیون بخریم؟

بهترین راه خریداری یک کامیون صفر، مانند خودروهای سواری، مراجعه به نماینده رسمی آن است. انتخاب نماینده رسمی از این جهت حائز اهمیت است که مباحث مربوط به گارانتی و تامین قطعات در خودروهای سنگین از جایگاه بسیار مهمی برخوردار است. چند سال پیش که سد تحریم‌ها برداشته شد، شرکت‌های داخلی توانستند با برخی از بزرگان اروپایی مانند رنو، اسکانیا و ولوو قرارداد منعقد کنند. دانگ ­فنگ و هوو هم شرکت‌های چینی بودند که توانستند مجوز تولید و مونتاژ را در داخل ایران بگیرند.

اما با آغاز موج دوباره تحریم­ها، بسیاری از شرکت‌های خودروساز عطای کار در ایران را به لقایش بخشیدند و بعد از وضع تحریم­ها، بازار ایران را ترک کردند. در حال حاضر شرکت سایپا دیزل، یکی از اصلی‌ترین واردکننده و تولیدکننده انواع ماشین‌آلات سنگین از جمله کامیون و کشنده است.

محصولات این شرکت، خودروهای نیمه‌سنگین و سنگین است که از جمله آنها می‌توان به کامیون‌های دانگ‌فنگ و کشنده‌های ولوو اشاره کرد. بیشترین تولیدات هم منحصر به مونتاژ خودروسازی‌های اروپایی و بعضا آسیایی است که از جمله آنها می‌توان به شرکت‌هایی مانند شرکت ولوو تراکس، شرکت رنو تراکس، شرکت دانگ­فنگ، شرکت یوتانگ، شرکت فوتون و… اشاره کرد.

کشنده ولوو FH460 دنده­‌ای یکی از محبوب‌ترین کشنده‌ها در بازار خودروهای سنگین است.

محبوب‌ترین برندها

ولوو یکی از محبوب‌ترین برندها در میان سازندگان خودروهای دیزلی به‌شمار می‌رود. به‌گفته رانندگان این مدل کامیون‌ها، ایمنی بالای خودروهای این کمپانی یکی از دلایل محبوبت این ماشین‌های غول­ پیکر است. در میان بسیاری از کامیون‌های ولوو، مدل FH۵۰۰ یکی از محبوب‌ترین مدل‌های این شرکت در داخل کشور محسوب می‌شود.

یکی دیگر از مدل‌های توانمند ولوو، مدل FMX۴۶۰ و FM۴۶۰ است که دارای دو مدل تک‌محور و دو محور است. این خودروها هم همانند FH۵۰۰ توسط سایپا دیزل مونتاژ و روانه بازار می‌شوند. قیمت روز این مدل‌های محبوب در داخل کشور با توجه به نوسانات نرخ ارز هر چند وقت یکبار تغییر می‌کند.

کامیون کشنده رنو پریمیوم ۴۶۰ یکی از گران‌ترین انواع ماشین­ سنگین‌هایی است که در حال حاضر در بازار ایران خرید و فروش می‌شود. این ماشین قیمتی حدود یک میلیارد و ۱۸۰ میلیون دارد. کمپرسی بنز ۲۶۲۴ جفت محور هم در بازار با قیمت ۸۵۰ میلیون تومان معامله می‌شود. در میان کشنده‌ها هم کشنده ولوو FH۴۶۰ با قیمتی حدود ۸۵۰ میلیون تومان در بازار داخل به فروش می­رسد.

مدل خودرو قیمت بازار (تومان) قیمت نمایندگی (تومان)
کشنده ایویکو یورو کارگو ۷۲۵,۰۰۰,۰۰۰
کشنده ایسوزو ۲۶ تن ۷۱۷,۰۰۰,۰۰۰
کشنده فاو J۶ تک محور ۶۲۷,۰۰۰,۰۰۰
کشنده فوتون ۶۰۵,۰۰۰,۰۰۰ ۸۲۰,۰۰۰,۰۰۰
کمپرسی کاوه جفت محور KD۴۲۰ ۵۸۵,۰۰۰,۰۰۰
کشنده آمیکو تک محور ۶۱۲,۰۰۰,۰۰۰ ۶۲۸,۰۰۰,۰۰۰
کامیون بنز ۱۹۲۴ باری تک­ محور ۶۳۰,۰۰۰,۰۰۰ ۶۴۱,۰۰۰,۰۰۰
کمپرسی بنز ۲۶۲۴ جفت­محور ۸۵۰,۰۰۰,۰۰۰ ۸۵۴,۰۰۰,۰۰۰
کشنده ولوو FH۴۶۰ دنده ­ای ۸۵۰,۰۰۰,۰۰۰
کامیون کشنده رنو پریمیوم ۴۶۰ ۱,۱۸۲,۰۰۰,۰۰۰
کشنده ولوو FH۵۰۰ ۱,۰۵۰,۰۰۰,۰۰۰

 

 

 

 

به این مطلب چه امتیازی می دهید؟
5/5
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *