ضوابط فعالیت بازارگاه‏‌های الکترونیکی در حمل‌ونقل جاده‌ای کالا ابلاغ شد

به گزارش پایگاه خبری باروان؛ غلامحسین دغاغله با بیان این خبر افزود: به منظور حمایت و ضابطه‌مند شدن بخش خصوصی در حوزه فعالیت کسب و کارهای اینترنتی در حمل‌ونقل کالا و تفکیک صحیح مسئولیت‌ها و رعایت حقوق ذی‌نفعان در امور جا‌به‌جایی کالا این ضوابط ابلاغ شده است.

وی ادامه داد: فعالیت بازارگاه‌های الکترونیکی با هدف افزایش بهره‏‌وری، شفافیت امور جابه جایی کالا، دسترسی سریعتر به ظرفیت حمل، ‌استفاده از اینترنت برای گسترش فعالیت در بازار کشورهای همسایه و کارآمدتر شدن امور مرتبط ساماندهی شده است.

مدیرکل دفتر حمل‌ونقل کالای سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای ایران بیان کرد: بازارگاه الکترونیکی یا E-Marketplace بستری است که تعاملات، مذاکرات و انجام معاملات میان ارائه دهندگان و متقاضیان خدمات حمل‌ونقل جاده ‏ای کالا صورت می‏‌پذیرد.

به گفته وی؛  حمل‌و‌نقل هوشمند بار، زمان‌بندی بهتر اتصال بار به کامیون، بهبود کیفیت ارائه خدمات در صنعت حمل‌ونقل جاده‌ای کالا، صرفه‌‏جویی‌های اقتصادی در صنعت لجستیک، افزایش درآمد رانندگان (کاهش تردد خالی و انتظار برای یافتن بار) از مهم ترین مزایای را‌ه‌اندازی بازارگاه‌های الکترونیکی است که شرکت‌های حمل‌ونقل کالا ، رانندگان حرفه‌ای و صاحبان کالا می‌توانند در بازارگاه الکترونیکی بار عضو و از مزایای آن بهره‌مند شوند.

دغاغله درباره شرایط فعالیت در این حوزه یادآور شد: علاوه بر همه مدارک هویتی ؛ متقاضی باید برای ارائه گواهی ‏رتبه‏‌بندی شورای عالی انفورماتیک، مجوز نماد اعتماد برای دامنه بازارگاه، مجوز تصدی رسانه برخط یا نشر دیجیتال از مرکز رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و برنامه عملیاتی اپراتور اقدام کند.

وی تاکید کرد: سازمان پس از دریافت مدارک و بررسی و احراز صلاحیت بر اساس شرایط اختصاصی این ضوابط، برای صدور مجوز فعالیت موقت یکساله یا سه ساله اقدام می کند.

به گفته مدیرکل دفتر حمل‌ونقل کالای سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای ایران؛ صدور مجوز موقت یکساله با حداقل امتیاز ۵۰ و صدور مجوز موقت سه ساله با حداقل امتیاز ۷۵ بر اساس جدول اختصاصی انجام می گیرد.

**#**

به این مطلب چه امتیازی می دهید؟
5/5
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *