حمل و نقل هوشمند

بازیگران سنتی حمل‌ونقل بازنده صد درصدی رقابت با استارتاپ‌ها هستند


​معاون علمی رئیس جمهور در اظهار نظری گفت: برخی از شرکت‌های دانش بنیان در هفته 10 درصد رشد دارند که بهتر است شرکت‌های حال حاضر حمل و نقل با این شرکت‌ها رقابت نکنند.

به گزارش باروان به نقل از تین نیوز، سورنا ستاری در اختتامیه چهارمین نمایشگاه حمل و نقل و صنایع وابسته گفت: خوشبختانه در پنج ماه اخیر اتفاقات بسیار خوبی در حوزه هوشمندسازی  حمل و نقل رخ داده است.

وی افزود: اخیرا توانستیم با شرکت‌های داخلی در حوزه ساخت تجهیزات رادارهای هواشناسی قراردادهایی منعقد کنیم و قرار بر این است که ساخت بخشی از این تجهیزات از طریق شرکت‌های داخلی به ویژه شرکت‌های دانش بنیان انجام شود.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری ادامه داد: هوشمندسازی‌ها در چند ماه اخیر در حوزه حمل و نقل روند رو به رشدی داشته اما هنوز با ایده‌آل‌ها فاصله داریم.

تفاوت‌ بین هوشمندسازی و الکترونیکی کردن سیستم حمل و نقل

وی در خصوص تفاوت‌های بین هوشمندسازی و الکترونیکی کردن گفت: هوشمندسازی این نیست که دیتاهای معمولی را الکترونیکی کنیم بلکه در هوشمندسازی باید پلتفرومی ایجاد شود تا تعاملات و ارتباطات از این طریق باشد.

معاون رئیس جمهور با تاکید بر اینکه بازیگران سنتی حوزه حمل و نقل به هیچ عنوان نمی‌توانند با جوانان استارت‌آپی رقابت کنند گفت: بازیگران سنتی با ادامه این روند صد در صد بازنده هستند و تنها راه نجات آنها این است که در این پلت‌فروم‌ها مشارکت و سرمایه‌گذاری کنند.

وی در پایان سخنان خود گفت: توصیه من به تمام بازیگران سنتی حوزه حمل و نقل این است که در این بازار سرمایه‌گذاری کنند و اگر امروز وارد سرمایه‌گذاری در این حوزه نشوند بازار را از دست می‌دهند.

 

 

به این مطلب چه امتیازی می دهید؟
5/5
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *