بیله سوار

افزایش 21 درصدی صادرات کالای ایرانی از پایانه مرزی بیله سوار

مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان اردبیل از افزایش 21 درصدی صادرات کالای ایرانی از پایانه مرزی بیله سوار در 8 ماهه گذشته خبرداد.​
به گزارش باروان به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان اردبیل، علی رحمتی در بازدید ازپایانه مرزی بیله سوار با بیان اینکه درمدت یادشده 295 هزار و 405 تن کالا از پایانه مرزی بیله سوار صادر شده است افزود:این میزان کالا توسط 13 هزار و 331 دستگاه ناوگان به کشورهای جمهوری آذربایجان، روسیه ،گرجستان و حوزه قفقازحمل شده است.
دبیر کمیسیون مدیریت ایمنی حمل ونقل استان اردبیل عمده کالاهای صادراتی را کاشی، شیشه، پروفیل، نمک ،قیر، سنگ ساختمانی و سیب زمینی عنوان کرد و گفت: از این میزان صادرات 265 هزار و 410 تن کالا توسط 12 هزار و 63 دستگاه کامیون ایرانی و29 هزار و 35 6تن کالا نیز توسط هزار و 269 دستگاه کامیون گرجی از مرز خارج شده است.
رئیس کمیته حمل ونقل ستاد خدمات اجرایی سفر استان اردبیل با اشاره به اینکه در مدت یاد شده صد وپنج هزار و 653 تن کالا توسط 4 هزار و 399 دستگاه کامیون از مرز بیله سوار ترانزیت خروجی شده است اظهار کرد:از این مقدار 2 درصد توسط کامیون ایرانی، 95 درصد توسط کامیون گرجی و 3درصد نیز توسط کامیون ترکی به کشورهای مختلف ترانزیت خروجی شده است.
عضو شورای اداری استان اردبیل عمده کاهای ترانزیت شده از پایانه مرزی بیله سوار را گچ ،نئوپان، نمک، سنگ های ساختمانی، آب معدنی و سیمان برشمرد.
مدیرکل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان اردبیل پایانه مرزی بیله سوار را جزء پنج پایانه برتر کشور دانست و گفت: وضعیت حمل ونقل و صادرات کالا عادی و روان است.
 
 
به این مطلب چه امتیازی می دهید؟
5/5
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *