سالن اعلام بار مجازی

اعلام بار مجازی به صورت غیرمتمرکز در اصفهان آغاز شد

‌ سیستم های اعلام بار مجازی به صورت غیر متمرکز به صورت پایلوت در شهرستان لنجان و در شهر زرین شهر آغاز شد. 

اهمیت حمل‌و‌نقل جاده ای در ایران

 مهران قربانی در حاشیه نشست هم اندیشی با تشکل های صنفی حمل ونقل کالا استان اصفهان از آغاز اعلام بار مجازی در کل کشور به صورت غیر متمرکز خبر داد و اظهار کرد: بخش حمل ونقل جاده ای در ایران از جایگاه و اهمیت ویژه ای در توسعه اقتصادی و اجتماعی کشور برخوردار است . در ادامه باروان به گزارش این خبر می پردازد.

 10 درصد افزایش حمل بار نسبت به دوره‌ی مشابه در سال گذشته

وی ادامه داد: بخش حمل و نقل جاده ای با وجود تمام مشکلات، بدون وقفه در خدمت مردم و اقتصاد کشور است و عملکرد همه فعالان این بخش از جمله حمل و نقل بیش از ۴۵۰ میلیون تن کالا در ده ماهه گذشته با رشدی بیش از ۶ درصد نسبت به دوره مشابه در سال گذشته، قابل تقدیر است.

قربانی هدف از برگزاری این جلسه را گفت وگو درباره مسائل روز حمل و نقل جاده ای عنوان کرد و خاطر نشان کرد: در این جلسات تلاش می کنیم به مسائل و موضوعات از دریچه نگاه رانندگان و فعالان این بخش بنگریم و راهکارهای مناسبی برای خدمت رسانی بهتر پیدا کنیم.

حل مشکل توقف ناوگان در مرزها

معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای تصریح کرد: درخصوص مشکل توقف ناوگان در مرزها، راهکار مناسبی در وزارتخانه متبوع مصوب شده و در دست پیگیری است و با اجرای طرح پس کرانه های مرزی و بیرون کشیدن فعالیت‌های غیر ضرور از مرزها، مشکلات تا حدود زیادی مرتفع خواهند شد.

تن ب

وی همچنین از پیشنهادات فعالان بخش حمل ونقل کالا در بهبود امور تعرفه‌های حمل و نقل کالا بر مبنای تن بر کیلومتر استقبال کرد و گفت: برای ارتقای سیستم نرخ گذاری تن بر کیلومتر و توازن هرچه بهتر آن در مبادی و مقاصد مختلف در کل کشور تلاش می کنیم.

قربانی در رابطه با اجرای طرح اعلام بار مجازی در پایانه های حمل و نقل کالا اظهار کرد: سیاست اصلی ما در بخش حمل ونقل کالا و مسافر استفاده حداکثری از فناوری اطلاعات و سیستم های حمل ونقل هوشمند است.

رضایتمندی کاربران از اجرای طرح پایلوت

سیستم های اعلام بار مجازی به صورت غیر متمرکز و به صورت استانی در کل کشور آغاز شده است.

این طرح به صورت پایلوت از حدود دو هفته گذشته در شهرستان لنجان و در شهر زرین شهر آغاز شد و خوشبختانه نتایج بسیار خوبی از جمله رضایتمندی کاربران آن به همراه داشته است که تجربه موفقی پس از اجرای طرحی مشابه در بندر بوشهر محسوب می شود.

در این طرح، راننده به راحتی و بدون لزوم حضور فیزیکی در سالن‌های اعلام بار، نسبت به انتخاب بار مورد نظر خود به راحتی اقدام می‌کنند.

سازمان راهداری ناظر راهبردی بر سامانه های اعلام بار مجازی

نظارت راهبردی بر سامانه‌های اعلان بار مجازی بر عهده سازمان راهداری و حمل‌‌و‎‌‌نقل جاده ای کشور و نماینده آن ها در استان‌ها خواهد بود. به تشکل های صنفی شرکت های حمل ونقل کالا و رانندگان نیز به منظور نظارت بر روند اجرای این سیستم دسترسی‌های لازم ارائه می شود.

منبع: ایلنا

به این مطلب چه امتیازی می دهید؟
5/5
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *