تصادفات جاده ای

ارقام تکان‌دهنده از مرگ‌ومیر در جاده‌‌های ایران طی 10 سال گذشته

رئیس پلیس راهور ناجا عنوان کرده که طی ده سال اخیر، ۲۷۷ هزار نفر در تصادفات رانندگی کشته و بیش از چهار میلیون نفر زخمی شده‌‌اند. این اطلاعات از میزان تلفات رانندگی در ایران در حالی منتشر می‌شود که بر اساس گزارش تحلیلی پژوهشکده بیمه مرکزی، در میان ۱۹۰ کشور جهان، ایران پس از کشور آفریقایی سیرالئون، بالاترین نرخ مرگ‌ومیر در جاده‌ها را دارد.

به گزارش باروان به نقل از تین‌نیوز، سردار تقی مهری رئیس پلیس راهور ناجا در حاشیه دومین همایش یادبود قربانیان حوادث رانندگی شمار قربانیان حوادث رانندگی در سال گذشته  را «۱۶ هزار و ۲۰۱ نفر» اعلام کرده است.

به گفته سردار مهری، «از سال ۸۴ تاکنون چهار میلیون و ۳۰۰ هزار مصدوم تصادفات رانندگی داشتیم که از این میزان ۲۷۷ هزار نفر کشته شده‌اند.»

او یکی از گروه‌های سنی که بیشترین آسیب را در حوادث رانندگی می‌بیند، کودکان معرفی کرده و گفت که «۵۱ درصد جان‌باختگان رانندگی بین ۲۰ تا ۵۰ سال سن دارند و هشت درصد جان‌باختگان کودکان هستند.»

به دلیل آمار قابل توجه آسیب کودکان در این حوادث، این مقام پلیس از بررسی موضوع اجباری شدن استفاده از صندلی کودک در خودروها خبر داد.

رئیس پلیس راهور ناجا همچنین از وجود «۳۴۰۰ نقطه حادثه‌خیز» در ایران خبر داد که از این تعداد حدود دو هزار نقطه در اطراف شهرها قرار دارد.

بر اساس آمار سازمان پزشکی قانونی، طی ۱۰ سال گذشته ۱۱ هزار و ۸۷۰ نفر در تصادفات نوروزی کشته شده‌اند و  بالاترین آمار تلفات نوروزی تا پایان روز ۱۳ فروردین مربوط به سال ۸۷ است که یک هزار و ۵۳۵ نفر کشته برجای گذاشت.

 

 

به این مطلب چه امتیازی می دهید؟
5/5
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *